Socialinės paslaugos
Informavimas
Įstaigos specialistai asmeniui ir jo artimiesiems teikia informaciją apie socialinės globos paslaugas socialinės globos namuose, savivaldybėse teikiamą socialinę pagalbą, paramą, nemokamą teisinę pagalbą ir kitais asmeniui aktualiais klausimais. Sudaromos sąlygos gauti reikiamą informaciją. Užtikrinamas informacijos apie asmenį konfidencialumas.
Konsultavimas
Paslauga, kurios metu kartu su asmeniu (globėju, rūpintoju ar artimaisiais) analizuojama probleminė asmens slaugos ir/ar socialinė situacija bei ieškoma veiksmingų problemos sprendimų būdų pagal. Sudaromos sąlygos konsultuotis su įvairiais socialinės globos namų ir kitų institucijų specialistais, gauti informaciją.
Tarpininkavimas ir atstovavimas
Pagalba gyventojui suteikiama sprendžiant įvairias asmens problemas (teisines, sveikatos, ūkines, buitines, tvarkant dokumentus, mokant mokesčius ir kt.), tarpininkaujant tarp asmens ir jo aplinkos (socialinių paslaugų, sveikatos priežiūros įstaigų, specialistų, asmenų ir kt.).
Atstovaujama neveiksniam asmeniui (ginant jo teisėtus interesus), kai teismo sprendimu socialinės globos namai ar konkretus socialinės globos namų darbuotojas yra asmens globėjas ir/ar turto administratorius. Tarpininkaujama asmeniui kitose institucijose.
Socialinis darbas, bendravimas
Socialinis darbas organizuojamas pagal individualius gyventojo socialinės globos planus, kuriuos, kartu su klientu ir kitais tiesiogiai su asmeniu dirbančiais darbuotojais, rengia socialinis darbuotojas.
Socialiniai darbuotojai pagalbą teikia užmegzdami santykį su klientu, bendraudami, pažindamai jo situaciją ir jo aplinką, ieškodami ir siūlydami sprendimus. Socialinis darbuotojas padeda žmogui atgauti savarankiškumą, atstovauja jo teisėms, padeda atkurti socialinius ryšius, kuriuos žmonės yra praradę.
Organizuojant socialinio darbo paslaugas įstaigoje svarbiausiu aspektu išlieka bendravimas ir individualus socialinis darbas su gyventojais.
Bendravimo poreikis tenkinamas individualių pasikalbėjimų metu, organizuojant popietes, įvairius renginius, išvykas.
Globos namų gyventojų socialinių ryšių su artimaisiais palaikymas yra ne tik jų saugumo bazė, bet ir asmenybės vystymosi ir savęs kaip individo realizavimo pagrindas. Socialinių ryšių išsaugojimas užtikrina aukštesnę savigarbą, teigiamą emocinę bei psichinę savijautą.
Kasdieninio gyvenimo įgūdžių ugdymas ir palaikymas
Socialiniai darbuotojai veikia klientų kasdieninėje buitinėje aplinkoje, todėl socialinio darbo metodai yra nenutolę nuo kasdienybės, aiškūs ir suvokiami klientams.
Per globos namuose vykdomas užimtumo veiklas gyventojams ugdomi ir palaikomi kasdieninio gyvenimo įgūdžiai – maisto gaminimo, skalbimo, lyginimo, siuvimo, asmeninio biudžeto planavimo ir tikslingo panaudojimo, asmens higienos, savitvarkos gyvenamojoje patalpoje ir kt. įgūdžiai.
Darbinių įgūdžių ugdymas
Globos įstaigos gyventojų darbinė veikla organizuojama atsižvelgiant į individualius asmens pageidavimus bei jų asmeninę, darbinę patirtį. Suteikiama galimybė pasirinkti šias darbinių įgūdžių ugdymo veiklas:
- aplinkos tvarkymas;
- socialinės globos namų gyventojų kapinių tvarkymas ir priežiūra;
- sodo ir šiltnamių priežiūra;
- įvairūs darbai užimtumo grupelėje „Medis“.
Laisvalaikio organizavimas
Globos namų gyventojai laisvalaikio praleidimo formas pasirenka individualiai, pagal savo poreikius ir pomėgius. Savo laisvą laiką gyventojai leidžia sporto salėje, bibliotekoje, žiūrėdami kino filmus salėje, skaitydami laikraščius, klausydami muzikos, žiūrėdami televizorių, bendraudami su kaimo gyventojais. Asmenys, savarankiškai priima sprendimus dėl laisvalaikio praleidimo formų ir būdų.
Globos namuose siūlomos laisvalaikio organizavimo paslaugos:
- valstybinių, religinių, socialinės globos namų tradicinių švenčių šventimas;
- popietės, viktorinos, akcijos;
- išvykos (poilsinės ir pažintinės), iškylos;
- kultūriniai renginiai socialinės globos namuose ir už jų ribų (koncertai, parodos, kino teatrai);
- muzikinės saviraiškos ugdymas (užsiėmimai dainavimo ir šokių būreliuose);
- meninės saviraiškos ir kūrybos ugdymas (dramos būrelis, lėlių teatras, dailės dirbiniai, karpiniai, keramika, odos, žvakių liejimo ir vytelių pynimo, muilo gaminimo, pirografijos būreliai).
- bendraminčių susibūrimai („Sielovados“ ir „Arbatžolių magijos“ būreliai);
- kompiuterinio raštingumo užsiėmimai, bibliotekos paslaugos;
- sporto ir sveikatos stiprinimo paslaugos: sportiniai užsiėmimai sporto salėje ir lauke; mankštos, dviračių sportas; sportinės varžybos socialinės globos namuose ir už jų ribų; krepšinis, stalo tenisas, šaškės, tinklinis, stalo žaidimai ir kt.
Pagalba maitinantis, prausiantis, rengiantis ir kt.
Esant būtinybei gyventojams užtikrinama individuali, diskretiška personalo pagalba valgant, prausiantis, rengiantis ir pan. Pagalba, teikiama gyventojams, kurie patys nesugeba tenkinti savo fiziologinių bei higienos poreikių.